Soundbar je jednou z důležitých součástí pro domácí kino.

Domácí kino pro krásný filmový zážitek

Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kdo rádi sledují němý film, můžete si ve svém domácím prostředí vytvořit opravdu kvalitní zázemí pro sledování filmů a seriálů. Máme na mysli domácí kino skládající se hned z několika nezbytných částí. Při té správné volbě se pak můžete cítit, jako v kině. Pokud nevíte, co všechno potřebujete v rámci takového domácího kina, začtěte se do následujících řádků.

Televize jako odrazový můstek

Abychom byli v tomto směru co možná nejkomplexnější je třeba zmínit, že základem všeho je samotný televizor. I ten tvoří domácí kino, respektive je jeho nedílnou součástí. Velikost obrazovky volte podle toho, v jaké vzdálenosti se od ní nacházíte. Čím vyšší rozlišení, tím větší úhlopříčka může být v kombinaci s kratší vzdáleností.

Jestliže patříte k velkým milovníkům filmů a máte na to dostatečné prostory, alternativou se může stát plátno s projektorem, díky čemuž získáte opravdu velkou promítací plochu.

Co všechno obsahuje domácí kino?

Nyní bychom měli přejít k tomu podstatnému, čím jsou reproduktory. Kvůli lepšímu filmovému zážitku jistě zapomeňte na zabudované reproduktory v televizoru a volte ty externí. I zde máte na výběr. Domácí kino totiž může tvořit pouze jeden prvek v podání soundbaru. Ten je schopen nabídnout kvalitní výšky, dostatečné basy a zároveň působit prostorovým zvukem.

Kdybyste chtěli zvukovou aparaturu povýšit na lepší úroveň, zvolte si reproduktory v odpovídajícím počtu. Jsou to soustavy 2.1, 5.1, ale i 7.1. Číslem je vyjádřen počet reproduktorů, včetně toho basového. Takové domácí kino pak můžete efektivně rozmístit kolem sebe a dopřát si skutečně nadčasový zvuk. Ten mimochodem podtrhuje věrohodnost mnohých filmových scén a stejně jako v kině, půjde jistě o nevšední zážitek.

Home cinema, to mohou být i další doplňky, jakými jsou například receiver nebo přehrávač. V jeho případě by měla padnout volba na Blu-ray provedení, z něhož dostanete podstatně lepší kvalitu obrazu. Tak neváhejte a vybavte si své domácí kino se vším všudy.